Festival LUPA
Letos se nas je 100 različnih nevladnih organizacij, kljub izrednim razmera, predstavilo na 19. Festivalu nevladnih organizacij LUPA. Festival, ki ga je organiziral CNVOS, je potekal 10. septembra 2020 na Bregu v Ljubljani.
Poleg stojnic na Bregu so pripravili tudi program na zunanjem prizorišču na Novem trgu.
Predstavili smo se s svojim programom za mlade “Izberi zdravo življenje!” ter e-zdravjem za starejše odrasle (IONIS, INCARE, ERMAT, ACESO) in osebe z demenco. Vedno več ljudi se zaveda kako pomembno je, predvsem v starejšem obdobju, zdravje in pomoč, ki nam predstavljata varnost in samostojnost. Z veseljem smo mimoidočim predstavili projekte, ki predstavljajo napredne tehnološke rešitve, ki omogočajo starejšim odraslim bolj samozavestno in samostojno življenje.
Mladim smo predstavili projekte, kjer skupaj iščemo alternativo zasvoljivim substancam ter jim pokažemo kako tudi na drugačen način uživajo v mladosti, športu in zabavah.